Вечір на Івана Купала
Вечір на Івана Купала Вечір на Івана Купала
Вечір на Івана Купала Вечір на Івана Купала
Вечір на Івана Купала
Прем`єра 21 Липня
Жанр:
драма
Час:
1 година 12 хвилин
Купити квитки
Вечір на Івана Купала
Прем`єра:
21 Липня 2022
Рік:
1968
Країна:
УРСР
У ролях:
Лариса Кадочникова, Борис Хмельницький, Юхим Фрідман
Режисер:
Юрій Іллєнко
Сценарій:
Юрій Іллєнко
Молодий селянин Петро закохався в доньку свого хазяїна, а дівчина відповіла хлопцю взаємністю. Все б нічого, та батько відмовляється віддавати доньку заміж за батрака. З горя Петро йде в шинок, де зустрічається з Басаврюком, якого всі вважають за диявола. Басаврюк пропонує Петрові страшну угоду, яка має допомогти хлопцеві отримати красуню в дружини. Другий фільм Юрія Іллєнка як режисера-постановника, що був заборонений радянською цензурою так само як і його попередня робота – «Криниця для спраглих». В основу стрічки покладено однойменне оповідання Миколи Гоголя, де за розповіддю про українського Фауста режисер Юрій Іллєнко приховав справжню міфологічну історію України – від козацтва та татарських набігів до потьомкінських селищ та паломництва в Києво-Печерській Лаврі.

Проте навіть сьогодні фільм Іллєнка вражає своєю насиченістю та зображальною сюрреалістичністю, дивністю та химерністю образів. Під час зйомок, які проходили в урочищах біля села Бучак, нині затоплених Канівським водосховищем (ще один важливий історичний артефакт фільму), знімальна група фарбувала корів і гори.

Стилістика фільму багато в чому випередила свій час – в тому числі й незвичним візуальним рішенням та монтажем, який можна сміливо назвати передвісником кліпової естетики. А сам фільм, взагалі, можна сміливо називати першим українським фолг-горором.

Оберіть сеанс для
онлайн купівлі квитка закрыти

На жаль, немає сеансів по заданим умовам.

Вечір на Івана Купала

  • Сеанси: Всі дати
наверх